Професор Леон Лукман, српска атлетичарска легенда, оснивач Спортске академије Београд и један од првих југословенских олимпијаца у дисциплини скок с мотком, описао је иранске атлетичарке и атлетичаре као квалитетне и талентоване, истакавши да су ирански спортисти успешни у многим спортовима и да никакве санкције не могу да угрозе међународну сарадњу иранских спортиста и развој квалитетног спортског кадра.
У оквиру планова за будућу сарадњу, професор Лукман се у Београду сусрео са иранском шампионком гђом Фатеме Гударзи. Овај сусрет представља први корак ка сарадњи са Исламском Републиком Иран у размени високообразованих спортских стручњака и образовних програма за тренере и спортисте.
Александар Караџић, директор сектора за односе с јавношћу Атлетског савеза Србије такође је поздравио сарадњу са пријатељским Ираном, истакавши да ирански атлетичари свих дисциплина могу рачунати на све погодности Савеза и његове Атлетске дворане, која је већ била домаћин сусрета женских и мушких фудбалских тимова Европе и Азије.
Председница Атлетских ветерана Србије и генерални секретар Атлетског савеза Србије госпођа Душка Лорбек Мандић такође је поздравила иранску атлетичарку и идеју сарадње између атлетских савеза две земље, и прогласила гђу Гударзи за почасног члана Атлетског савеза Србије.
Иранска атлетичарка, која већ две деценије предаје на Универзитету Азад у Казвину и Техерану, сусрела се и са руководством и члановима клубова Црвена звезда и Партизан. Руководства оба клуба изразила су спремност за сарадњу и размену искустава и знања са иранским спортистима и спортским стручњацима, нагласивши да изузетно цене иранску културу и цивилизацију, иранске спортисте, а нарочито жене које су нашле место у скоро свим спортским дисциплинама.
У светлу позитивних ставова српских спортских стручњака и спортиста према Ирану, вредно је напоменути да су њихови ресурси и искуства веома корисни и драгоцени за развој иранског спорта, нарочито када се имају у виду постојећи добри односи и сарадња између две земље у разним спортовима и спортским дисциплинама.
Поред тога, квалитетан систем управљања у српском спорту може пружити пример развоју и напретку спорта у Ирану уопште, нарочито у смислу јединства свих спортских посленика у постизању позитивних резултата.
С друге стране, имајући у виду образовне капацитете Србије у различитим спортовима и спортским дисциплинама, Иран такође може остварити сарадњу са Србијом у размени професора, студената, образовног материјала и искустава.