Министар спољних послова Сејед Абас Арагчи изјавио је на свом налогу на мрежи „Икс“:
Израел бомбардује иранске историјске споменике, од којих неки датирају из 14. века. Мета је неколико споменика регистрованих на УНЕСКО-вој листи светске баштине.
Природно је да режим који није стар ни век мрзи нације са древном прошлошћу. Али питање је где је УНЕСКО? Његово ћутање је неприхватљиво.



